Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • WorldSkills Poland

wrc

WorldSkills / EuroSkills

Opis wydarzenia:

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy dają możliwość udziału zarówno uczniom szkół branżowych, techników, jak i studentom uczelni wyższych.

W ramach EuroSkills i WorldSkills rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej (WorldSkills). To największe tego rodzaju zawody na świecie!

Ostatnia edycja konkursu EuroSkills odbyła się w Gdańsku w dniach 5-9 ​​września 2023 r. – po raz pierwszy w Polsce. Do Trójmiasta zjechali się zawodnicy z 32 krajów, aby zaprezentować najwyższy poziom umiejętności w swojej branży. Ceremonia otwarcia odbyła się 5 września, a ceremonia zamknięcia – 9 września.

Kolejny konkurs EuroSkills zorganizowany będzie w duńskim Herning w dniach 9-13 września 2025 r. Z kolei najbliższa rywalizacja globalna zaplanowana jest na 10-15 września 2024 r. we francuskim Lyonie.

Szczegółowe informacje:

  • Dla kogo?

    Zawodnicy – przedstawiciele określonych zawodów

  • Czym jest?

    Konkursy są wyjątkową szansą dla młodych osób, które mogą dzięki nim pokazać swoje umiejętności zawodowe na arenie międzynarodowej