treść strony

FERS LLL. Rekrutacja: tematyczne sieci współpracy i wymiany doświadczeń

6 września 2024 r. rozpoczął się nabór do uczestnictwa w tematycznych sieciach współpracy i wymiany doświadczeń (samokształcenia). Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Rozwój współpracy i koordynacji w zakresie uczenia się przez całe życie” (FERS 2021-2027).

  • fot. Shutterstock

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje projekt „Rozwój współpracy i koordynacji w zakresie uczenia się przez całe życie”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027.

Jednym z głównych zadań jest utworzenie i funkcjonowanie 5 tematycznych sieci współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie uczenia się przez całe życie na poziomie krajowym i międzyregionalnym, które obejmują 8 obszarów Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030:

  1. Umiejętności podstawowe, przekrojowe i zawodowe dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
  2. Rozwijanie umiejętności w edukacji formalnej – kadry zarządzające, kadry uczące.
  3. Rozwijanie umiejętności poza edukacją formalną.
  4. Rozwijanie i wykorzystanie umiejętności w miejscu pracy oraz współpraca pracodawców z edukacją formalną i pozaformalną.
  5. Doradztwo zawodowe, planowanie uczenia się przez całe życie i potwierdzanie umiejętności.

Celem funkcjonowania sieci tematycznych jest upowszechnianie regionalnych rozwiązań merytorycznych oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk we wspomnianych powyżej obszarach. 

6 września 2024 r. rozpoczęliśmy nabór do uczestnictwa w powyższych sieciach.

Zasady uczestnictwa w sieciach

W sieciach tematycznych zakłada się uczestnictwo interesariuszy oraz członków Wojewódzkich Zespołów Koordynacji, przedstawicieli i przedstawicielek instytucji edukacji i rynku pracy, interesariuszy podejmujących działania w zakresie planowanej tematyki sieci w danym województwie oraz przedstawicieli Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

Planowana liczba uczestników w ramach jednej sieci to około 32 osób – łącznie 160.

Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników zespołu projektu Rozwój współpracy i koordynacji w zakresie uczenia się przez całe życie” z ramienia lidera projektu, w pośrednictwie z przedstawicielami Ostatecznych Odbiorców Wsparcia Projektów wojewódzkich realizowanych w obszarze inwestycji A.3.1.1. Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie.

Więcej informacji