treść strony

Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2025 za nami

Ponad 1000 uczestników i uczestniczek z całej Polski, 21 sesji warsztatowych, 23 punkty informacyjne i konsultacyjne – ODI jak co roku zakończył się olbrzymim sukcesem. Jeśli nie mogliście być z nami na miejscu, zachęcamy do obejrzenia nagrania z inauguracji i panelu „Erasmus+ dla początkujących”.

  • Inauguracja ODI 2025

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Joanna Mucha, sekretarz stanu w MEN i przewodnicząca Rady FRSE

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Konrad Wojnarowski, podsekretarz stanu w MFiPR

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Mirosław Marczewski, dyrektor generalny FRSE

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • ODI zgromadził ponad 1000 uczestników i uczestniczek z całej Polski

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • To był wyjątkowy czas pełen inspiracji, wiedzy, wymiany doświadczeń

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Dla uczestników zorganizowaliśmy aż 21 sesji tematycznych

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Eksperci FRSE dzielili się swoją wiedzą

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Rozmawialiśmy o programach edukacyjnych, innowacjach oraz nowych ścieżkach rozwoju

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Poznaliśmy także 17 laureatów konkursu fotograficznego Selfie+

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Przez cały dzień działały 23 punkty informacyjne programów i inicjatyw FRSE

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Wymiana wiedzy, ale też cenny networking!

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

  • Do zobaczenia za rok!

    fot. Szymon Łaszewski/FRSE

14 stycznia 2025 r. podczas XII Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego rozmawialiśmy o programach edukacyjnych, takich jak czy Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności, innowacjach oraz nowych ścieżkach rozwoju w kształceniu międzynarodowym. To był wyjątkowy czas pełen inspiracji, wiedzy, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim – dyskusji o możliwościach, jakie oferują inicjatywy zarządzane przez FRSE.

Uroczysta inauguracja

W inauguracji ODI 2025 wzięli udział:

  • Joanna Mucha, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz przewodnicząca Rady FRSE;
  • Konrad Wojnarowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej;
  • Mirosław Marczewski, dyrektor generalny FRSE.

– Oferta FRSE jest w tym momencie tak bogata, że każdy, kto chce się rozwijać, może znaleźć coś dla siebie. Dzisiejsze warsztaty są okazją do tego, aby zdobyć nowe kompetencje, wpłynąć na lokalną społeczność i odważyć się na zmianę. Życzę Państwu, by ta inspiracja prowadziła do przekraczania granic, realizacji marzeń i budowania lepszego jutra. Serce działalności FRSE to zarządzanie programem Erasmus+. Jako ministra w resorcie edukacji z dumą mogę powiedzieć, że wspiera on nie tylko młodzież i nauczycieli, lecz także wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać i budować przyszłość Europy – powiedziała Joanna Mucha.

Podkreśliła także znaczenie edukacji w kontekście rozpoczętej prezydencji Polski w Radzie UE. – To wyjątkowy rok, w którym Polska przez pół roku będzie przewodniczyć pracom w Radzie UE. Jako resort edukacji postanowiliśmy włączyć uczniów w działania związane z prezydencją. Dzięki wsparciu FRSE zorganizowaliśmy konkurs na dziecięce logo prezydencji pod hasłem: Polska na czele europejskiej rodziny – zaznaczyła.

– Dziś mogą Państwo poznać możliwości wielu programów, w szczególności tak znanych jak Erasmus+. Gorąco zachęcam także do zapoznania się z ofertą projektów realizowanych m.in. w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. FRSE jest odpowiedzialna za wdrożenie sześciu z nich – podkreślił Konrad Wojnarowski. Dwa projekty FERS wzmacniają chociażby Erasmusa+ w zakresie edukacji szkolnej i kształcenia zawodowego, co jest jedynym takim przypadkiem i przykładem dobrej praktyki w Europie.

– To dla mnie ogromna przyjemność po raz dwunasty otwierać nasz wspaniały dzień informacyjny – powiedział Mirosław Marczewski. – ODI jest bardzo ważny zwłaszcza dla Państwa. Stanowi idealną okazję do tego, żeby w jeden dzień i pod jednym dachem móc zobaczyć skalę zadań FRSE. A przede wszystkim – odnaleźć dla siebie miejsce, w którym mogą Państwo zrealizować swój projekt – dodał.

Sesje tematyczne i punkty informacyjne

Dla uczestników ODI zorganizowaliśmy aż 21 tematycznych sesji warsztatowych, które dostarczyły wielu praktycznych informacji dotyczących dofinansowania i realizacji edukacyjnych projektów międzynarodowych. Przez cały dzień działały również 23 punkty informacyjne różnych programów i inicjatyw, a eksperci FRSE odpowiadali na pytania oraz pomagali rozwiewać wszelkie wątpliwości związane z procesem aplikowania i wdrażania projektów.

Nagrody w konkursie fotograficznym Selfie+

W drugiej części dnia poznaliśmy 17 laureatów konkursu Selfie+. Nagrody za najciekawsze i najbardziej inspirujące zdjęcia wręczyli: dr Ben Sassi, członek Rady FRSE, Alina Prochasek, członkini zarządu FRSE, oraz dr Sławomir Drelich, członek zarządu FRSE.

Laureatów wybraliśmy w dwóch kategoriach: Twój projekt w jednym ujęciu oraz Wartości europejskie w nowej perspektywie.

Zobacz nagranie!

Dziękujemy, że byliście z nami, a jeżeli nie mieliście takiej możliwości, przygotowaliśmy nagranie z inauguracji wydarzenia oraz sesji „Erasmus+ dla początkujących”:


Niech inspiracje z ODI 2025 towarzyszą Wam w realizacji kolejnych projektów!

Przypominamy również, że pierwsze terminy składania wniosków w Erasmusie+ mijają już 6 lutego 2025 r., a w Akcji 1 – czyli mobilnościach edukacyjnych – 19 lutego. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ oraz na stronie programu.