Uczenie (się) w ponowoczesności
Rola zawodowa nauczycieli i nauczycielek akademickich języka angielskiego specjalistycznego
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
seria wydawnicza
autor / redaktor
rok wydania
2022
miejsce wydania
Warszawa
liczba stron
230
hasła przedmiotowe
programy
Pozostałe informacje
wydawca
Wydawnictwo FRSE
język
POLSKI
ISBN / ISSN
978-83-65591-68-5
Głównym celem publikacji jest analiza procesu kształcenia nauczycieli języków specjalistycznych (JOS) w Polsce. Jest to kwestia o tyle istotna, że na coraz bardziej zglobalizowanym rynku pracy, umiejętność komunikowania się w języku obcym zawodowym jest niezwykle pożądana, a absolwenci filologii coraz powszechniej zatrudniani są jako lektorzy języka zawodowego lub trenerzy lingwistyczni w firmach i korporacjach międzynarodowych. Książka zawiera teksty badaczy reprezentujących różne ośrodki naukowe. Zebranie wyników badań oraz indywidualnych doświadczeń reprezentantów różnych filologii i specjalności z pozwoliło na przedstawienie dziedziny kształcenia nauczycieli języków specjalistycznych w sposób wieloaspektowy. Dzięki temu możliwe było zarysowanie kierunków rozwoju tej dziedziny dydaktyki w Polsce, a także określenie zestawu kompetencji (zarówno dydaktycznych, jak i miękkich), wymaganych od przyszłych nauczycieli-trenerów.
Cytowanie: Kic-Drgas, J., Woźniak, J. (red.). (2022). Perspektywy kształcenia nauczycieli języków specjalistycznych w Polsce. Warszawa: Wydawnictwo FRSE. doi: 10.47050/65591685
Rola zawodowa nauczycieli i nauczycielek akademickich języka angielskiego specjalistycznego
The influence of society, economy and culture on the educational choices of women and men.
Wpływ społeczeństwa, ekonomii i kultury na wybory edukacyjne kobiet i mężczyzn.
Publikacja na temat edukacji całożyciowej (lifelong learning) w Polsce.
During longer stays in a non-English-speaking country, the knowledge of English is not enough to function successfully in a new environment on a daily basis.
Publikacja na temat edukacji całożyciowej (lifelong learning) w Polsce.
The aim of this publication is to analyse the education process of language for specific purposes teachers in Poland.
Podczas dłuższych pobytów w kraju nieanglojęzycznym znajomość języka angielskiego nie wystarczy, by na co dzień swobodnie funkcjonować w nowym otoczeniu.